Poznań – co warto zjeść?

Poznań to miasto ciekawe, bogate w tradycję, kulturę i lokalną gastronomię. Któż, będąc w stolicy Wielkopolski, nie zachwycał się pysznymi pyzami, czy nie objadał do omdlenia słodkimi rogalami świętomarcińskimi? Nikt, kto ceni sobie dobrą, regionalną kuchnię. Wydawać by się mogło zatem, że poznańska gastronomia wyłącznie regionalizmem i tradycją stoi? Nic bardziej mylnego – rzekłby słynny, polski youtuber i filantrop. Zanurzmy się zatem głębiej w plątaninę poznańskich ulic i uliczek, by odkryć najlepsze eko-restauracje w Poznaniu.

poznań gdzie zjeść

Poznań – restauracje, które warto odwiedzić

Makaron z kurczakiem i jarmużem? Może pierogi wegańskie z zielonej soczewicy? A może jednak makaron z aloesem, pomarańczą i cukinią? Trudno się zdecydować, czyż nie? Na szczęście do eko-restauracji Projekt Kuchnia, która nota bene mieści się w designerskim Starym Browarze, można przychodzić regularnie i próbować coraz to nowszych potraw, które zmieniają się w zależności od pory roku. Najwyższa jakość produktu, wirtuozi w kucharskich fartuchach, a nade wszystko gotowanie w duchu slow food mogą i powinny robić wrażenie. Do Projektu Kuchnia śmiało można zaprosić wegańskich znajomych, ale równie dobrze można tam zabrać rodziców, którzy są koneserami gastronomii wysokiej jakości, czy dziewczynę albo chłopaka na pierwszą randkę. Na pewno wszyscy będą zadowoleni i – co być może jest nawet ważniejsze – z brzuchami wypełnionymi zdrowym i smacznym jedzenie.

restauracja poznań

Restauracja w Poznaniu z ekologicznym jedzeniem

Po sytym obiedzie, warto trochę pobłądzić ulicami Poznania, spalić nieco kalorii i zrobić miejsce na coś słodkiego, żeby ostatecznie odnaleźć się w centrum, w kawiarni Słodkie Bez Cukru. Zacząć trzeba tu od pysznej kawy, która nieco rozbudzi nas i nasz apetyt. Następnie wybór jest już prosty. Największe wrażenie robią kuszące i cudowne, ekologiczne tartaletki. Jeżeli ktoś nie przepada za tartaletkami, będzie miał do wyboru szeroką gamę zdrowych i smacznych ciast. Same naturalne składniki, bez dodatku cukru, glutenu i laktozy. Wiele opcji wegańskich. Kawiarnia jest przyjazna osobom z nietolerancjami pokarmowymi, cukrzycą czy po prostu dbającym o zdrową dietę!

kawiarnia poznań